Dekanın Mesajı

Sevgili Gençler,

            Fakültemizin Turizm İşletmeciliği bölümü 2005 yılında Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi bünyesinde eğitim faaliyetlerine başlamıştır. 2015 yılında Akdeniz Üniversitesi’nden ayrılarak Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne bağlanmıştır. 2016 yılında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm Fakültesi kurulmuştur. 2017 yılında İşletme Fakültesi’ne bağlı olan Turizm İşletmeciliği Bölümü Turizm Fakültesi’ne aktarılmıştır. Şu anda Turizm İşletmeciliği ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümlerine kayıtlı yaklaşık 1100 öğrencisi ile fakültemiz eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

            Üniversitemizin yer aldığı Alanya, yılda ağırladığı yaklaşık 3 Milyon yabancı turist sayısı, 600’ün üzerindeki konaklama tesisi ve 180.000’e yaklaşan yatak kapasitesi ile Antalya ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Bu yönüyle öğrencilerimiz, bir yandan eğitimlerini sürdürürken diğer yandan sektör ile iç içe olmanın avantajıyla mesleki kariyerlerini geliştirme fırsatına sahip olmaktadırlar. Ayrıca üniversitemize yakın olan devlet yurtları, çok çeşitli konaklama olanakları ve sahip olduğu güzel iklim koşulları Alanya’yı öğrencilerimiz için cazip bir kent haline getirmektedir.

 

            Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak öğrencilerimize teorik bilgilerin yanı sıra dünya genelinde turizm sektöründe kullanımı yaygın olan FIDELIO, AMADEUS, SEJOUR gibi bilgisayar programlarının eğitimlerini vererek sertifika alma fırsatı sunmaktayız. Öğrencilerimiz dünyanın her yerinde geçerli olan bu sertifikalar sayesinde iş bulmakta zorluk çekmemektedirler. Ayrıca ERASMUS ve MEVLANA gibi öğrenci değişim programları ile yurt dışında eğitim görme şansı kazanan öğrencilerimiz, bu programlar sayesinde dünyanın önde gelen üniversitelerine gitme fırsatına sahip olmaktadırlar.

 

Turizm alanında eğitim görmek isteyen siz değerli gençleri fakültemizde görmekten mutluluk duyarız.

 

 

                                                                                                                                                                       Prof. Dr. Harun UÇAK

                                                                                                                                                            Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi

                                                                                                                                                                       Turizm Fakültesi Dekanı

Eski Site